پیشینه سرطان در دنیا

بر اساس آمار بین المللی، سرطان بیشترین آمار ابتلا بیماری های صعب العلاج و همچنین بیشترین تعداد مرگ در جهان را به خود اختصاص داده است. به نحوی که در سال 2012 حدودا 14 میلیون کیس جدید سرطان در سرتا سر جهان ثبت گردیده است که از این تعداد حدود 8.5 میلیون مرگ مربوط به سرطان، در جهان گزارش شده است. با توجه به مطالعات انجام شده پیش بینی می شود آمار ابتلا به سرطان در جهان در دو دهه آینده تا حدود 70 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

بیشترین سرطان های مشاهده شده در جهان برای مردان شامل بدخیمی های ناحیه ریه، پروستات، کلون ورکتوم، شکم و کبد و بیشترین میزان ابتلا به سرطان برای زنان شامل بدخیمی های ناحیه پستان، کلون ورکتوم، ریه، شکم و سرویکس می باشد.

بیش از 60 درصد از کیس های جدید سرطان در هر سال در آفریقا، آسیا و جنوب مرکز آمریکا ثبت می شوند که البته حدوداً 70 درصد از مرگ و میر ناشی از سرطان نیز در این نواحی ثبت می گردد.
نرخ ابتلا به سرطان در ایران بر اساس آمارهای جهانی مقداری کمتر از نرخ میانگین ابتلا به سرطان در جهان است که البته با توجه به کمبود برخی از امکانات درمانی و با توجه به رشد جهانی نرخ ابتلا در سرطان می بایست در خصوص ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز جهت انجام درمان های پیشرفته و موثر در سرطان تصمیم گیری و برنامه ریزی شود.

مرکز جامع تشخیص و درمان رسا

مرکز جامع تشخیصی درمانی رسا مرکز تخصصی درمان سرطان در فضایی به مساحت ۱۲۰۰۰ متر مربع در دو طبقه واقع در شهرک سلامت اصفهان، بزرگترین و مجهزترین مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان کشور است که علاوه بر رفع کمبود استان در بخش پرتودرمانی، ظرفیت پذیرش بیماران از دیگر استان ها و کشورهای همسایه را نیز دارا می باشد.
استفاده از بهترین متخصصین انکولوژی و رادیوتراپی و مهندسین فیزیک پزشکی در این مجموعه و همچنین پیشرفته ترین و به روز ترین دستگاه های پرتو درمانی و تصویر برداری و وسعت و معماری منحصر به فرد، این مرکز را در میان دیگر مراکز کشور متمایز نموده است.
این مرکز در راستای تجهیز و تکمیل خود، درصدد تکمیل کردن دستگاههای بخش درمانی، اقدام به تجهیز مرکز به پنج دستگاه پرتودرمانی و یک دستگاه سایبر نایف، دستگاه براکی تراپی می باشد و در راستای تکمیل قسمت پزشکی هسته ای مرکز مجهز به دستگاه اسپکت شده و مجوزهای دستگاه پت اسکن دریافت شده که به زودی مرکز به دستگاه پت اسکن مجهز می گردد و در آینده ای بسیار نزدیک با توجه به آماده بودن زیر ساخت و مکان تخصصی و ویژه، مجوز دستگاه سیلکترون نیز در بخش پزشکی هسته ای دریافت، نصب و راه اندازی می گردد.
هم اکنون در قسمت تصویربرداری این مرکز دستگاههای ماموگرافی، سونوگرافی، سی تی سیمولاتور، رادیولوژی در حال ارائه خدمات می باشند که با توجه به خرید دستگاه ام آر آی، سی تی اسکن، فلوروسکوپی و رادیولوژی و دستگاه سنجش تراکم استخوان به زودی خدمات دستگاههای فوق هم به جمع تجهیزات این مرکز اضافه می گردد.

تخصص های ما

خدمات مرکز رسا

استفاده از بهترین متخصصین انکولوژی و رادیوتراپی و بهترین مهندسین فیزیک پزشکی در این مجموعه و همچنین پیشرفته ترین و به روزترین دستگاه های پرتو درمانی و تصویر برداری و جامع بودن بخش های تخصصی مختلف، وسعت و معماری منحصر به فرد، مرکز رسا را در میان مراکز کشور متمایز نموده است.

پرتو درمانی

درمان با استفاده از مواد تشدید کننده اثر تابش در محل تومور

طراحی درمان

برنامه ریزی جهت بخش طراحی درمان به شیوه مراکز پرتودرمانی مدرن جهان

شیمی درمانی

شیمی درمانی در فضای مناسب با طراحی آرامش بخش و تهویه هوای مناسب

تصویر برداری

شامل سی تی اسکن، ماموگرافی، سونوگرافی، ام آی آر، تراکم استخوان، OPG

پزشکی هسته ای

با استفاده از پرتوها، اطلاعات تشخیصی از عملکرد اعضای بدن را فراهم می‌کند

رادیو دارو

محصولات رادیواکتیوی هستند که در پزشکی برای تشخیص و درمان بیماری‌ها به کارمی‌روند

ویژگی های ما

ویژگی های منحصر به فرد مرکز رسا

ویژگی های خاص مرکز رسا از لحاظ معماری، ایجاد مکان، فرهنگ سازمانی، تجهیزات به روز پزشکی و حضور پزشکان متخصص و متبحر مزیت های ویژه رقابتی در خود ایجاد نموده است که همه در راستای حفظ کرامت انسانی و ارائه بهترین خدمات به همشهریان و هموطنان عزیزمان است که شایسته بهترین ها هستند به همین علت مرکز رسا را برای درمان خود انتخاب می کنند‌.

تجهیزات مدرن

بهره گیری از دستگاه های فوق پیشرفته برای تشخیص و درمان بیماری

امکانات رفاهی

معماری آرامش بخش و انرژی زا با به کارگیری گلدان ها و حوض آب

پزشکان حرفه ای

گردهمایی متخصصان حوزه آنکولوژی در جهت ارائه خدمات به بیماران 

توجه ویژه به کودکان

در نظر گرفتن بخش اختصاصی برای کودکان در جهت کاهش استرس 

متخصصان ما

تیم پزشکان مرکز رسا

بورد تخصصی رادیوانکولوژی
رادیوتراپی و انکولوژی
بورد تخصصی رادیوتراپی انکولوژی
رادیوتراپی آنکولوژی